Most már csak a kondenzációs kazánokra koncentrálva gyűjtöm össze, hogy a régi kazán lecserélése mivel is jár.
Első és legfontosabb kérdés, hol van lecserélendő kazánunk? Budapesten, vagy Budapesten kívül? Ugyanis Budapest területén az egyszerűsített gázkészülék cserébe belefér, hogy B típus (nyílt égésterű) gázfogyasztó berendezés helyére (a helyére! nem 5cm-errel, sem 10cm-errel odébb, hanem pöcre pontosan a helyére!) C típus (zárt égésterű, csak kondenzációs) készülék kerüljön fel. Ha valamilyen oknál fogva kénytelenek vagyunk más helyre felrakni az új kazánt, akkor már szükséges a gázterv és a gáz MEO (Gáz MEO: gázszolgáltatás megindításának feltétele, hogy a gázművek műszaki ellenőrzési osztálya (MEO) jóváhagyja a kivitelezett állapotot, és erről jegyzőkönyvet állítson ki).
Egyszerűsített gázkészülék cseréhez az alábbiakra van szükség:
– végleges kéményseprő szakvélemény gázkészülék cseréhez
– EPH kiépítés jegyzőkönyvvel (erről másik bejegyzésben írok bővebben)
– regisztrációs számmal és arcképes igazolvánnyal rendelkező gázkészülék szerelő lejelent a gázszolgáltató felé –> kitöltött lejelentő nyomtatványon, amin szerepel a leszerelt és felszerelt gázkészülék típusa, teljesítménye, tulajdonosi adatok, kivitelezők adatai
– a felszerelt készülék szerviz partner által történő beüzemelése (garancia érvényesítése)
Budapesten kívül nem fér bele az egyszerűsített gázkészülék cseréjébe a B típus helyére a C, tehát ide mindenképpen kell a gázterv és gáz MEO, a fentieken felül.
Ha már hidegbe csúsztunk egy ilyen projekttel, a jogszabály engedélyezi a gázkészülék csere során, hogy bár az engedélyeztetési folyamatok elindultak, de még nem értek véget, a kazánunk már működhessen. Egy kis segítség a megfagyás ellen.
Ez itt most igen bonyolultnak tűnhet, de amennyiben kazáncserére kerülne a sor, mindenben tudok segíteni, fogom kezüket és lépésről-lépésre végig csináljuk együtt.